Oyun

Yeni Slient Hill Filmi Geliyor

20 yıldan daha uzun bir süre boyunca insanları korkutan bir oyun serisi olan Silent Hill ‘in yeni bir filmi yapılacağı açıklandı. Açıklamayı yapan 2006 yapımı olan filmin yönetmeni, ayrıca Project Zero oyununun da bir filmi çekileceğini ve iki filmde de eş zamanlı olarak çalıştıklarını belirtti.

1999 yılında satışa çıkan korku oyunu Silent Hill, önceden de çıkarılan devam oyunlarının yanı sıra filmleriyle de beraber ikonik bir kimliğe sahip oldu. Geride bıraktığımız son 20 yıldan fazla bir süre boyunca tüyleri ürperten yapımlar dizisine son olarak Book of Memories adlı oyun da eklendi. İki adet film ve bolca oyunla da bilinen oyun, uzun bir süre geçmesine rağmen hala çok büyük bir hayran kitlesine sahip durumda bulunuyor.

2006 yılında ilk defa bir Silent Hill’le ilgili film çekilmişti. Oyunla aynı adı taşıyan bu filmin ardından 2012 yılında ise ‘Silent Hill: Revelation’ isminde bir film daha çekildi. Kısa bir süre sonra ise başka bir oyundan esinlenilen korku filmiyle beraber yeni bir oyunun filmi daha izleyicileriyle buluşacak.

Silent Hill , İki oyundan esinlenilen iki yeni film

İlk filmde yönetmenlik yapan Christophe Gans, yapılan bir röportajda aktardığı bilgilerde yönetmenliğini yapacağı yeni iki film konusunda birçok bilgi aktardı. Yeni filmlerinin konuları hakkında da bilgiler veren Gans, filmlerle ilgili şunları söyledi:

“Victor Hadida ortak çalışacağımız iki yeni film projesi var. Bir Fatal Frame oyunu olan Project Zero’dan uyarlanmış bir film üzerinde çalışıyorum. Filmin konusu Japonya’da geçecek. Filmi oyunun sahip olduğu ‘Japon perili evi’ temasından uzaklaştırmak istemiyorum. Aynı zamanda yeni bir Silent Hill filmi üzerinde çalışıyoruz. Silent Hill hep ‘Püritanizm’in tahrip ettiği Amerikan kasabası’ atmosferine bağlı kalacak. Bence yeni bir film yapmanın zamanı geldi.”

Oyun serisi dönüyor iddiası

Yönetmenin açıklamalarının yanı sıra yeni film hakkında henüz başka bir açıklama yapılmadı. Bazı dedikodulara göre ise Konami’nin sevilen oyun serisini yeniden getirme amaçlarının olduğunu ve şu anda da yapım aşamasında olan iki yeni oyunun daha olduğunu öne sürülüyor.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı