Donanım

Samsung, Mayıs 2020 Güvenlik Güncellemelerini Yayınladı

Teknoloji üretici firmalarından biri olan Samsung , mayıs ayı ile birlikte Galaxy serisi cihazları için yeni güvenlik güncellemelerini yayınlamaya başladı. Şu an Galaxy S20 serisi, Galaxy Note10 serisi ve Galaxy Fold için yayınlanan güncellemenin diğer telefon modellerine de çok kısa bir süre içinde gönderilmesi bekleniyor.

Güvenlik ve gizlilik, özellikle de akıllı telefon üretimi yapan dev firmalar için oldukça önemli konular arasında ilk sıralarda yer alıyor. Son zamanlarda güvenlik ile ilgili bir takım konular yüzünden teknoloji üretici firmaları büyük eleştiriler alıyor. Bu nedenle teknoloji devi firmalar arasında yer alan Samsung için de bu güvenlik konusu oldukça önem arz etmekte. Mayıs ayı ile birlikte firma, Galaxy serisinin amiral gemisi şeklinde görülen cihazları için güvenlik güncellemesi yayınlamaya başladı.

Samsung cihaz kullanan bazı kişiler yapılan güncellemelerin zamanında gönderilmesinden dolayı mutlu olduklarını belirttiler. Daha önceki zamanlarda önemli sürüm güncellemelerinin yayınlanma süresi bir seneden fazla vakit alması veya güvenlik yamaları için de aylar süren beklemelerin artık sona ermesinden dolayı mutlu olan kullanıcılar, firmanın bu durumla birlikte diğer akıllı telefon üretici firmaların da buna benzer önlemler almasından dolayı hoşnut olduklarını belirttiler.

Samsung ‘un Yeni Güncellemesi, 170 MB Boyutunda

Güncelleme hızlı bir şekilde yayınlanınca yama ile ilgili yorum ve değerlendirmelerin yer aldığı raporlar da erken ulaşmaya başladı. Güncellemeyi inceleyen kullanıcıların yaptığı geri dönüşlere bakıldığında Galaxy S20 Ultra modeline gelen güncellemede kamera iyileştirmeleri ile ilgili notlar da yer almakta. Birkaç performans geliştirmesi ve genel güvenlik düzeltmelerinin yer aldığı güncellemenin kapladığı alan ise 170 MB. Yorumlara göre güncelleme için şu an fazla bir olumsuz görüş yer almıyor.

Son zamanlarda yayınlanan güvenlik yamaları ile cihazlarda bulunan problemlerin o an ortadan kalktığı belirtiliyor. Bir takım internet sitelerinde yayınlanan raporlar, Samsung’un yayınladığı bu yeni güvenlik güncellemesinin şu an birkaç ülkede erişime açıldığı bildirilse de çok kısa bir süre içinde bütün dünya genelinde yayınlanması bekleniyor. Yani eğer şu an cihazınız herhangi bir güncelleme almadıysa endişelenmenize gerek yok. Çok kısa bir süre içinde muhtemelen cihazınıza bu yeni güncelleme gelecektir.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı