Mobil

Samsung Galaxy Z Flip İlk Kez Görüntülendi

Samsung’un çok kısa bir süre sonra satışa sunacağı ikinci katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Flip, ilk defa canlı olarak görüntülendi. Görüntülerinin yer aldığı video sadece 19 saniye sürüyor ve videoda cihazın nasıl bir tasarıma sahip olacağı ile ilgi birtakım detaylar da görülebiliyor.

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi olan Samsung’un 2019 yılında satışa çıkardığı Galaxy Fold’un ardından satışa sunacağı ikinci katlanabilir akıllı telefon olan Galaxy Z Flip ‘in, bir videosu ortaya çıktı.

Ben Geskin isimli bir kullanıcı videoyu Twitter’da paylaştı. Videonun kaynağı veya cihazla ilgili herhangi bir detaylı ek bilgi açıklanmadı. Bu videodan da önce cihazla ilgili sürülen görseller ve telefonun ne zaman çıkacağı yani resmi çıkış tarihinin artık oldukça yaklaşmış olması gibi durumlar, bu videodaki telefonun gerçekten de Samsung’un satışa sunacağı yeni telefon olma ihtimalini güçlendiriyor.

Yalnızca 19 saniye süren videoda, neredeyse cihaz tüm açılarından görülebiliyor. Telefon katlanmış durumda iken telefonun arka tarafında iki adet kamera ve cihazın ikinci ekranı görülüyor. Bu ekranda tarih, saat ve bataryanın doluluk oranı bulunuyor. Fakat bu ekranda bunlardan başka büyük bir ihtimalle bildirimler de yer alacak.

Galaxy Z Flip 21:9 oranında

Telefon açıldığında bir hayli uzadığı görülebiliyor. Buna göre telefonun 21:9 oranında, hatta bundan daha da büyük bir oranda olduğunu rahatlıkla söylenebilir. Cihazda tasarlanan çerçevelerin ise ince olduğunu söylemek ne yazık ki pek mümkün gözükmüyor. Fakat yine de bir katlanabilir telefon için gayet uygun oranlarda denilebilir. Ekran açıldığında ise bunlardan başka en üst bölümde bulunan selfie kamerası da yer alıyor.

Galaxy Z Flip ‘te kırışıklıklar yer almıyor

Galaxy Fold kullanıcılarının en çok şikayet ettikleri konulardan biri ise kırışıklıklar. Bu telefonda Galaxy Fold ‘daki kırışıklıklar bulunmuyor. Fakat video çözünürlüğünün daha da düşük olması bu bilginin kesin olduğu anlamına gelmesini sağlamıyor. Samsung’un Galaxy Z Flip ’te bir ekran teknolojisi olan Ultra Thin Glass ismini verdiği ekran teknolojisini kullanıyor.

Cihazın ekranı katlandığında ise arada bir miktar boşluğun oluştuğu rahatlıkla görülebilmekte. Bu oluşan boşluk ise cihazın ekranına ilerleyen zamanlarda toz girmesine sebep olabilir. Fakat tüm bunlar videodaki telefonun gerçek olduğu düşünülerek yapılan tespitler. Asıl tespitler ise telefon resmen çıktıktan sonra daha sağlıklı yapılabilir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı