Mobil

Motorola Edge’in Çıkış Tarihi Belli Oldu

Son zamanlarda sektördeki diğer rakiplerine oranla daha sessiz bir tavır sergileyen Motorola, yeni bir Android akıllı telefon ile birlikte yeniden piyasaya dönmeye hazırlanıyor. Motorola’nın yeni telefonu olan Motorola Edge ‘nin tanıtımı 22 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Düzenlenecek etkinlik ise korono virüs salgını nedeniyle çevrimiçi ortamda yapılacak.

Cep telefonu üreticisi olarak Motorola’nın ikonik modeller üretme konusunda başarılı olduğu söylenebilir ancak söz konusu akıllı telefonlar olduğunda firmanın benzer başarıyı yakalayamadığı söyleyebilmek pek yanlış olmaz. Firma çok uzun süre boyunca yeni bir amiral gemisi modelini tanıtmamıştı.

Son zamanlarda firmanın piyasaya çıkacak olan yeni Android akıllı telefonu olan Edge hakkında birçok söylenti ortaya çıkmıştı. Bu söylentilere göre telefon iki farklı modele sahip olacak ve bunlardan birisi Snapdragon 865 işlemci ile birlikte gelecek, daha uygun fiyatlı olan bir başka versiyon ise Snapdragon 765 işlemci ile birlikte piyasaya çıkacak.

Yeni Motorola Edge 22 Nisan’da Geliyor

Motorola Edge hakkında daha önce bir takım bilgiler ve görseller ortaya çıkmıştı. Bu iddialara göre telefonun sahip olacağı kamera 108 MP gibi oldukça yüksek çözünürlük sunan bir kamera olacak. Ekran hızı ise 90 Hz ekran yenileme hızı olarak çıkacak ve telefonda 12 GB RAM ile birlikte 5.000 mAh gücünde de bir batarya bulunacak. Bunun yanı sıra telefonda 8 MP telefoto lensi ile birlikte 16 MP geniş açılı lens de yer alacak.

Henüz telefonun hangi özelliklere sahip olacağı kesin olmasa da Motorola’nın telefonu ne zaman satışa çıkaracağı ise belli oldu. Koronavirüs salgını sebebiyle firmanın internet üzerinden yapacağı tanıtımın tarihi 22 Nisan 2020 olacak. Firma, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, E-vent (E-tkinlik) olarak da belirtilen tanıtım için video da yayınladı. Twitter üzerinden yapılan duyuruda etkinliğin saati de TSİ 19.00 şeklinde açıklandı.

Telefon için yapılacak tanıtımın Mobile World Congress etkinliğinde gerçekleştirilmesi planlanıyordu. Şubat ayında yapılması planlanan bu etkinlik koronavirüs salgını sebebiyle daha önce iptal edilmişti.

Onun yerine düzenlenecek çevrimiçi etkinlik ise Motorola için oldukça önemli olacak. Motorola uzun bir zaman sonra yeni bir amiral gemisi telefonu piyasaya sürüyor. Daha önce üretilen Motorola modelleri, orta segmentte bulunan modellerden oluşuyordu.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı