Mobil

Moto G Serisi 100 Milyon Satışa Ulaştı

Motorola ‘nın 2013 yılında satışa sunduğu Moto G serisi olan akıllı telefonların satış rakamı, geçtiğimiz günlerde yaklaşık 100 milyon adet satış rakamına ulaşmış oldu. Şirketin başkanı olan Sergio Buniac, bu gelişmenin şirketleri için bir mihenk taşı olacağını söyledi.

Geçtiğimiz yıllarda piyasada çok büyük bir yere sahip durumda olan fakat zamanla sahip olduğu bu değeri kaybeden Motorola, yeniden akıllı telefon piyasasına dönebilmek için bütün hızıyla çalışıyor. Şirketin 2020 yılında birçok değişik segmentlerde yeni üreteceği akıllı telefonları tanıtması beklenmekte. Ayrıca bununla birlikte zaten katlanabilir bir telefon olan Razr da piyasaya sürüldü.

Şirket henüz bugünkü kadar bir çöküş yaşamadan önce Moto G serisi olan yeni bir akıllı telefonlarını piyasaya sürmüştü. Çıkarılan bu seri, ilk günkü popülerliğini korumayı başardı ve günümüzde de hala fiyatının ucuz olması sebebiyle kullanılmaya devam ediyor.

Moto G serisi 2013’ten bu yana 100 milyon sattı

Motorola, birkaç gün önce yaptığı açıklamada, akıllı telefon serisinin satışlarda ne kadar büyük bir başarı yakaladığını da duyurdu. Şirket, Moto G serisi olan akıllı telefonların 2013 yılında bu yana 100 milyon adet satış rakamına ulaştığını duyurdu. Ayrıca bu başarının da şirketleri için bir mihenk taşı olacağını belirttiler.

Moto G serisinin yakaladığı tüm satış rakamı içerisinde 30 milyonluk bir kısmı sadece geride bıraktığımız iki yıl içerisinde gerçekleşti. Motorola başkanı olan Sergio Buniac yaptığı açıklamada “Oldukça tutarlı bir seri ve şu anda satışlarımızın çoğunluğunu oluşturuyor. Moto G serisi, tüm dünyadaki satışların %40’ını oluşturuyor” dedi.

Motorola başkanı ayrıca sahip oldukları seri hakkında konuşmasına devam ederek bu serinin Avrupa’da gerçekleşen satışların yarısını oluşturduğunu belirtti. Başkan ayrıca şirketlerinin her 10 ayda bir yeni olacak şekilde bir Moto G modeli oluşturmayı hedeflediklerini ve bu plan doğrultusunda Lenovo Group Ltd.’nin de gelişim döngüsünün kısıtlanacağını bildirdi.

” Razr , kategorisindeki en uygun fiyatlı telefon”

Motorola başkanı Buniac, 2020 yılında satışa çıkacak Razr hakkında da birtakım açıklamalarda bulundu. Konuşmasında Buniac, Razr isimli yeni telefonun, kategorisinde yer alan en uygun fiyatlı telefon olduğunu belirtti. Bu telefonun 1.500 dolarlık satış fiyatı ile rakipleri Samsung ve Huawei’nin fiyatlarından çok daha altında olduğunu belirtti.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı