Donanım

Huawei Yeni Televizyonu ‘Vision X65’i Duyurdu

Çin’de düzenlenen bir etkinlikte Huawei, yeni akıllı televizyonunun duyurusunu yaptı. Adı ” Huawei Vision X65 ” olarak belirlenen bu yeni televizyon 4K çözünürlük sunuyor ve 65 inç büyüklüğe sahip. Ayrıca açılabilir bir şekilde bir kameraya da sahip. Huawei’nin yeni akıllı televizyonu şu an ön sipariş şeklinde satışa sunuldu.

Çinli teknoloji firması Huawei, kısa bir süre önce yeni bir akıllı televizyonu piyasaya sunacağı konusunda gündeme gelmişti. Bu yeni televizyonun açılabilir şekilde bir kameraya sahip olacağı ve 65 inç büyüklüğünde olacağı belirtilmişti. Bir süredir satışa sunulması beklenen bu yeni akıllı televizyon ise gün yüzüne çıkmış durumda. Firma tarafından yapılan açıklamada yeni televizyonun Vision X65 olarak isimlendirildiği ifade edildi.

Huawei’nin ürettiği yeni Vision X65 akıllı televizyonu daha önceden de belirtildiği gibi 4K çözünürlük ile birlikte 65 inç boyutlarında bir büyüklük sunuyor. Televizyonun sahip olduğu gecikme süresi ise 1 ms . Ayrıca televizyon 120 Hz’de çalışabiliyor ve HDR desteğine de sahip. Bütün bunların dışında Huawei’nin yeni ürettiği televizyon, 1.000 nit gücünde parlaklıkla teknolojiseverleri oldukça etkileyecek gibi görünüyor.

Huawei Vision X65

bura

Huawei’nin yeni 65 inç boyutlarındaki televizyonunun en belirgin özelliği ise hiç şüphesiz sahip olduğu açılabilir kamerası. Bu kamera 24 MP çözünürlük sunuyor ve tercihine göre açık veya kapalı şekilde kalabiliyor. Televizyon sahipleri bu kamera aracılığıyla video görüşmeleri yapabilecekler. Ayrıca bu kamera aracılığı ile televizyona el hareketleriyle de komutlar verilebilecek.

Huawei Vision X65’un işletim sistemi ise HarmonyOS. Honghu 989 adındaki dört çekirdeğe sahip bir işlemciden güç alan televizyon, 128 GB depolama alanına ve 6 GB RAM’e sahip. Tüm bunların yanı sıra Huawei’nin 65 inç boyutlarındaki bu yeni televizyonu, 6 adet 3 watt gücünde yüksek frekans, 6 adet 10 watt gücünde full frekans ve 2 adet 18 watt gücünde düşük frekanslı hoparlöre sahip.

Huawei’nin Yeni Akıllı Televizyonunun Fiyatı

Huawei tarafından yapılan duyuruya göre toplam 14 hoparlöre sahip olan bu akıllı televizyonun satış fiyatı ise 3.530 Dolar (24 bin TL) olarak belirlendi. Çok kısa bir süre sonra satışa çıkması beklenen televizyon şu an Çin’de ön sipariş şeklinde satışa sunulmuş durumda. Çin’den sonra diğer ülkelerde de kısa süre sonra satışa çıkması bekleniyor.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı