Mobil

Huawei P40 ile İlgili Detaylar

Huawei ’nin yeni amiral gemisi olan telefonun işlemci bölümünde tabi ki şirketin şu anda en iyi işlemcisi olan Kirin 990 bulunuyor. Huawei’nin bu işlemcisi 8 çekirdek ve 5G modemi de içinde barındırıyor. Telefonun işlemcisinde yer alan 5G modemin indirme hızı 2,3 Gbps ‘a kadar çıkabiliyor.

Ayrıca Huawei P40 ailesinde RAM miktarında da artacağı beklenmekte. Bazı iddialara göre Huawei P40 ‘ta 10 GB RAM yer alacak. Huawei P40 Pro ’nun RAM miktarı ise 12 GB olacak. Bu değerler günümüzde piyasada bulunan diğer amiral gemi telefon modelleriyle de benzerlik gösteriyor.

P40 Pro’nun 5G bölümünde ise yeni bir gelişme mevcut. İddialara göre cihazda bulunacak olan 5G desteği farklı bir modelde değil de standart modelde yer alacak. Hatta bazı iddialara göre Huawei P40 ise sadece 4G desteği ile çıkacak.

P40’ın Bataryası Ne Kadar Gider?

Huawei’nin P40 ailesinde yeni gelişmeler RAM kısmında olduğu gibi telefonun batarya kısmında da yükselen kapasite kendisini gösterecek. Üstelik cihazın bataryasının diğer telefon bataryalarından çok daha farklı olacağı ve en önemli özelliklerinden birsinin ise çok yüksek hızda şarj olabilme imkanı sunacağı yönünde.

Bu iddialara göre Huawei P40 Pro modelde grafen batarya bulunacak. Cihazda yer alacak grafen batarya sayesinde ise kullanıcılar 5.500 mAh’lik büyük bir bataryaya tanıklık edecek. Bu dev batarya da çok hızlı bir şekilde şarj olabilsin diye 50 W gücünde hızlı şarj desteğine sahip olacak.

P40’ın Ekranı Nasıl Olacak?

P40’ın ekran bölümünde ise P30’daki gibi kıvırımlı bir tasarıma sahip bir ekran olmayabilir. Huawei’nin yeni amiral gemisi olan telefonun ekran boyutları ise günümüzde şu an piyasada olan diğer modellerin amiral gemileri ile hemen hemen aynı boyutlarda olacak. Birçok iddiaya göre ise Huawei P40 serisinin sahip olacağı ekran boyutları 6,1 inç veya 6,5 inç kadar olacak. Ayırca ekranın diğer bölümlerinde ise bizleri yeni teknolojiler de bekliyor olabilir.

P30 ve Pro Full HD+ OLED bir ekran sahip olacak. Böylelikle Huawei’nin P40 ailesi ile birlikte Quad HD+ OLED ekrana bir geçiş yaptığını görüyoruz. Cihazın ekranı ise 120 Hz yenileme hızına sahip olacak.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı