Mobil

Huawei P40 Ailesi Kaç Modelden Oluşacak?

Huawei’nin yeni amiral gemisi olan modelini satışa sunmasına çok az bir süre kaldı. Çinli teknoloji devi olan Huawei, P30 serisi ile birlikte çıkardığı sesi Huawei P40 serisi ile de devam ettirebilecek mi merak konusu… P40 serisinin P30 serisinden daha iyi bir model olması bekleniyor.

P40 serisinin fiyatı nasıl olacak?

Geçen yılı inişli çıkışlı bir şekilde Huawei’nin bu yıl içinde piyasaya sürmesi beklenen P40 ailesi birçok kişi tarafından merakla beleniyor. Huawei, yeni cihazın Mart ayında piyasaya çıkacağını duyurdu. Fakat birçok uzman, hala Huawei ile Google arasında yaşanan sorundan dolayı tedirgin durumda. Google ‘ın hala sürmekte olan Huawei yasağı yüzünden Google hizmetlerinin yeni telefonda yer alamayacağı konusu kullanıcıları düşündürüyor.

Tüm bunlara Huawei tarafı ise karşılaştıkları bütün baskılara rağmen işlerini yapmaya devam ediyorlar. Şirketin yeni çıkaracağı Huawei Mate 30 telefonunun ülkemizde ne kadar bir fiyatla satılacağı geçtiğimiz günlerde açıklandı. Ayrıca kısa bir süre sonra katlanabilir bir telefon olan Huawei Mate X’i de görebileceğiz.

Huawei’nin satışa çıkaracağı yeni amiral gemisi olan telefon modellerinin P30 ile birlikte aynı aile yapısında yer alması beklenmekte. Huawei ’nin 2019 yılında çıkardığı P30 serisi özellikle de kamerası ile birçok kişinin beğenisini kazanmıştı. P30 serisi içerisinde Huawei P30 Lite, Huawei P30 Pro ve Huawei P30 olmak üzere üç adet cihaz yer alıyordu. Bu yıl da yine aynı şekilde Huawei’nin P40 serisi içinde bir adet ana model ve bunun yanında da bir adet Pro modelin bulunacağı bekleniyor.

Bununla beraber elbette seride bir de Lite modeli yer alacak. Fakat geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan yeni bir habere göre ise Huawei’nin yeni çıkaracağı amiral gemisi serisinde fazladan bir de Huawei P40 Pro PE (Premium Edition) adından bir cihaz daha bulunacak.

P40 Tasarımı Nasıl Olacak?

Geride bıraktığımız günlerde bir Huawei yöneticisi, yeni çıkacak P40 modeli için ‘hiç görülmemiş’ bir tasarımla birlikte satışa çıkacağını açıkladı. Huawei yöneticisi ayrıca cihazın Google hizmetleri olmadan da Android 10 işletim sistemi ile birlikte çalışacağını ve bununla birlikte de birçok sayıda kamera ve performans iyileştirmesinin de telefonda bulunacağını söylemişti.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı