Donanım

GTC 2020’nin Tarihi Açıklandı

Geçtiğimiz haftalarda etkinliğin iptal edileceği duyurulmuştu. Çevrimiçi bir şekilde düzenleneceği duyurulan GTC 2020 etkinliğinin ne zaman düzenleneceği NVIDIA tarafından açıklandı.

NVIDIA, yaptığı duyuruda yeni mimarisi olan Ampere’e de atıfta bulundu. NVIDIA, birkaç hafta önce GTC Teknoloji Konferansı’nın koronavirüs salgını sebebiyle ertelediğini açıkladı. Bu konferansın daha sonra çevrimiçi bir şekilde düzenleneceğini de duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından haftalar geçti ve sonunda NVIDIA tarafından, çevrimiçi bir şekilde gerçekleştirilecek GTC etkinliğinin ne zaman olacağı açıklandı.

NVIDIA’nın yaptığı duyuruya göre ertelenen GTC 2020 etkinliği, birkaç hafta sonra tam olarak 14 Haziran 2020 tarihinde düzenlenecek. Bu etkinlikte NVIDIA’nın yeni nesil teknolojilerini ve ekran kartlarını göreceğiz. Bu etkinlik teknoloji severler tarafından büyük bir heyecanla beklenirken NVIDIA’dan kullanıcılarını daha da heyecanlandıracak bir açıklama geldi.

NVIDIA, GTC 2020 ‘nin Tarihini Açıkladı

NVIDIA tarafından yapılan duyuruda çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan GTC 2020 etkinliğinin ne zaman yapılacağı ile beraber bu etkinlikte başka nelerin beklenmesi gerektiği konusunda da detaylar paylaşıldı. Firma yaptığı açıklamada ‘Get Amped’ yani heyecanlanın anlamında bir ibareye de yer verdi. Paylaşılan bu söz hiçbir anlam ifade etmiyor olsa da aslında bu sözün arkasında çok büyük bir ipucu da yer alıyor.

NVIDIA’nın yaptığı ‘Get Amped’ paylaşımı, pek çok kişi için firmanın yeni grafik kartlarının sahip olacağı mimarisi olan ‘Ampere’ kod adındaki yeni mimariye bir atıf olarak nitelendiriliyor. Yeni mimarisini tanıtımını gerçekleştirmek isteyen NVIDIA, etkinliğin iptal edilmemesi için elinden gelen her şeyi denemiş fakat en sonunda etkinliğin iptal edilmesine karar vermişti. Bu yüzden firma, herkesi oldukça heyecanlandıracak bir paylaşım yaptı.

Tabii NVIDIA tarafından her ne kadar Ampere adındaki kod mimarisine bu şekilde bir atıfta bulunmuş olsa da bu mimarinin adını her an değiştirebilir. Böylelikle etkinlik süresi zarfında Ampere adında bir mimari duymayabiliriz. Fakat şu anda bu yeni mimarinin kod adı ‘Ampere’ olarak gelmekte.

NVIDIA’nın çevrimiçi bir şekilde gerçekleştireceği GTC 2020 etkinliği ise YouTube platformu üzerinden canlı olarak da izlenebilecek. Düzenlenecek etkinlik süresi boyunca NVIDIA’nın yapay zeka, otonom araçlar, derin öğrenme, grafik donanımları ve robotik bilimi konularında elde ettiği gelişmelerin yanı sıra geliştirdiği yeni teknolojilerin de tanıtımı yapılacak.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı