İnternet

Google, Earth View’a 1.000 Yeni Manzara Ekledi

Google, dünyanın bir çok farklı yerlerinde bulunan harika manzaraları çok değişik açılardan kullanıcılara sunuyor. Google Earth View ‘a yeni yüksek çözünürlüğe sahip 1.000 adet görsel daha ekledi.

Google, uzaydan çekilmiş birçok manzara görüntüsünü tek bir yapı altında olarak Earth View’da topluyor. Son on yıl süresince büyümeye devam etmekte olan koleksiyon, Android cihazlara yönelik duvar kağıtları, Google Home ve Chromecast için ekran koruyucuları ile birlikte daha birçok amaç için kullanılabiliyor.

Google Earth View ‘ 1.000’den fazla yeni fotoğraf eklendi

Google, koleksiyona 1.000 adetten fazla yeni görseller ekledi Earth View’daki şu ana kadar yapılan en büyük güncellemesini gerçekleştirdi. Yeni eklenenlerle beraber koleksiyondaki görsellerin sayısı 2.500’ün de üzerine çıktı. Yüksek çözünürlüğe sahip bu görüntüler, dünya genelinde birçok farklı yerde bulunan binlerce değişik manzarayı içeriyor. TTüm bu yeni görüntüler, Google Earth View Chrome uzantısı ile birlikte Earth View Gallery aracılığı ile de erişilebilir durumda.

Google Earth View ‘deki Fotoğraflar 2.500’ü Geçti

Dünyayı üç boyutlu bir şekilde olan harita şeklinde kullanıma sunan Earth View, bunu yapabilmek için uydulardan çekilen değişik çözünürlüğe sahip fotoğrafları kullanmakta. Günümüzden yaklaşık 50 yıl önce uzaydan görüntü elde edebilmek imkansızken artık bu hizmeti milyonlarca insan kullanabiliyor.

Tabii ki bu süreç boyunca uygulamanın geliştirilmesi kolay olmadı ve uygulama geliştirilirken bir çok süreçten geçti. Haziran 2001 tarihinde ilk kez piyasaya sürülen Google Earth View, Temmuz 2005 tarihinde yalnızca ABD’nin neredeyse tamamına yakınını yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflarla gösterebiliyordu. Uzaydan çekilmiş olan fotoğrafların bir koleksiyon halinde sunulduğu Earth View’ı hayata geçirebilmek için Ubilabs ile bir iş birliği içine giren Google, gerçeğe en yakın görüntüleri elde edebilmek adına geçtiğimiz birkaç sene boyunca çok yoğun bir çaba sarf etti. Bu çabanın sonucunda da bu yeni görüntülere bizler de artık erişebiliyoruz.

Earth View ’da bulunan ve birbirinden muhteşem bu manzaralara erişebilmek için Earth View Chrome uzantısına ve Earth View Gallery’ye ulaşarak sizler de bundan yararlanabilirsiniz. Sizlerde bu uygulamaya girerek birbirinden güzel binlerce fotoğraf arasında eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Üstelik tüm bu çalışmalar da ücretsiz olarak sunuluyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı