İnternet

Google 3B Hayvanlar Nasıl Kullanılır?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren eğlenceli özelliklerden birisi de artırılmış gerçeklik dünyası olarak gösterilebilir. Google da bu dünyaya Google 3B ile beraber katıldı. Google böylelikle vahşi hayvanları kullanıcıların evlerine kadar getiren geliştirdiği yeni 3B hayvanlar güncellemesini yayınladı.

Akıllı telefonlarda yer alan artırılmış gerçeklik teknolojisiyle hayal bile edilemeyen hayvanların ya da nesnelerin arasında kendimizi bulabiliyoruz. Özel mobil uygulamalar sayesinde ulaşılabilen bu özelliğe artık Google araması yaparak da ulaşılabiliyor. Google geliştirdiği bu yeni 3B güncellemesi ile beraber kullanıcılara eğlenceli bir artırılmış gerçeklik sunuyor.

Google‘un hazırladığı yeni 3B güncellemesi ile beraber kullanıcılar, Google arama motorunda arama yaptıklarında o hayvanın üç boyutlu görüntüsüne de ulaşabiliyor. Bu artırılmış gerçeklik ve üç boyutlu görüntü teknolojisi ile beraber artık evinizde kükreyen bir ayı veya masaya uzanmış bir kaplan görebilirsiniz.

Google 3B Güncellemesinde Hangi Hayvanlar Var?

Google’ın yaptığı bu 3B hayvan güncellemesi ile birlikte evlerinizin içine kadar getirebileceğiniz birçok farklı hayvanlar yer alıyor. Bu hayvanlar arasında en popüler olanlar ise dinozor, ayı, timsah, aslan, kaplan, çita, değişik köpek türleri, penguen, panda, kartal, köpekbalığı, yılan, papağan, ahtapot ve at. Bu güncellemeye daha sonra yeni eklemelerin de yapılması bekleniyor.

Bunun yanı sıra sadece vahşi hayvanları görüntülemiyorsunuz. İsterseniz bir insan iskeletini de üç boyutlu olarak görebilirsiniz. Ayrıca Merkür, Mars, Uranüs, Venüs ve Satürn gibi gezegenler de en etkileyici bir şekilde görülebiliyor.

Google 3B Hayvanlar Nasıl Kullanılır?

– Akıllı telefonunuzda internet tarayıcınızı açın (Google Chrome)
– Google arama çubuğuna üç boyutlu görmek istediğiniz hayvanın isminiz yazın (İngilizce ya da Türkçe arama yapabilirsiniz).

– Sonuç sayfasının en üstünde Gerçeğe uygun boyutuyla görün” kartı gözükecektir.

– “3D olarak göster” butonuna dokunun.

– 3B hayvan görüntüsü önce beyaz bir ekran üzerinde canlanacaktır.

– Hemen alttaki “Alanınızda görün” butonuna basın.

– Açılan ekranda kameraya erişim izni verin seçeneğini tıklayın.

– Telefonu geniş bir zemine doğru tutup hafifçe daire çizin.

– Artırılmış gerçeklik teknolojisiyle arattığınız hayvanı gerçek boyutlu olarak görebilirsiniz.

Google tarafından sunulan bu üç boyutlu hayvanlara ulaşabilmek için tabletlerinizi ya da akıllı telefonlarınızı kullanmalısınız. Bilgisayarlar üzerinden bu işlem gerçekleştirilemiyor.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı