Donanım

Fujifilm, X100V ‘yi Duyurdu

Fujifilm tarafından X100 serisinin beşinci modeli olan Fujifilm X100V ‘nin duyurusu yapıldı. X100V serisinde retro çizgisi yeni bir sensör, yeni bir lens ve gelişmiş bir hibrit vizör ile beraber birleşiyor.

Akıllı telefonlarda bulunan kameralar, artık kaliteli fotoğraf çekebilme konusunda çok büyük aşamalar kaydetmiş durumda. Bu teknolojik gelişmeler ışığında fotoğraf makinelerine olan ilgi günümüzde gitgide azalmış durumda. Fakat buna rağmen Fujifilm ‘in yeni ürünü olan X100 serisi ise her zamanki gibi ikna edici ve güçlü bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Fujifilm X100 serisinin yeni bir üyesi olan X100V, önceki modellere göre ise çok daha gelişmiş özelliklere sahip bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Fujifilm X100V, yeni 26 megapiksel X-Trans CMOS 4 APS-C sensörü ile birlikte X-Pro3’ün da görüntü işlemcisine sahip bir cihaz. Bunun yanında X-Pro3’ün otomatik odaklama sistemi, gelişmiş OLED/optik vizörü ve diğer birtakım özellikleri yeni cihazda yer alıyor. Fujifilm, yeni çıkardığı X100V’nin 23 mm f/2.0 lensinin daha önce üretilen X100 kameralara göre ise daha az bir bozulma gösterdiğini, diyafram ile odak uzaklığının açıklığının ise değişmediğini fakat yakın odak performansının daha da arttığını söylüyor.

X100V’nin gövdesi yapısı, önceki X100 kameralarda bulunan magnezyum alaşımın yerine saten bir kaplamaya sahip alüminyumdan üretilmiş durumda. Tasarım ise X100F’ye çok benzese de birtakım yerlerde daha keskin çizgiler yer alıyor. Bunun yanı sıra kameranın gövdesi de hava koşullarına karşı çok dayanıklı bir şekilde tasarlanmış durumda. Bununla beraber eğer yağmurda ya da diğer sert hava koşullarında çekim yapmak istediğinizde ise Fujifilm’in adaptörüne sahip olmalısınız ve bir lens filtresi de yapıştırmalısınız.

Fujifilm X100V Hibrit Vizörü

X100V’nin sahip olduğu hibrit vizörü ise, optik vizörün kullanılmadığı durumlarda 3,69 milyon noktalı OLED EVF bir ekrana sahip. Bunun yanı sıra çektiğiniz görüntüleri önizlemek ya da odağınızı kontrol edebilmek için optik vizörün sağ alt bölümünde yer alan küçük bir elektronik çerçeve de yerleştirilebiliyor. Otomatik odaklama performansı ise serinin diğer makineleri oranla daha etkili ve hızlı bir şekilde çalışıyor.

Fujifilm X100V Fiyatı Ne Kadar?

X100V, içinde bulunduğumuz bu ayda gümüş ve siyah renk seçenekleri ile beraber 1.400 Dolar bir ücretle satışa sunulacak. X100F’e göre 100 Dolar daha pahalı bir ücrete sahip olmuş olacak.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı