İnternet

Facebook yeniden tasarımı karanlık modda, daha temiz bir görünümle yayına giriyor

Çoğu insan yeni görünümü önümüzdeki birkaç hafta içinde görmelidir.

Facebook’un yeniden tasarlanmış masaüstü deneyimi artık daha az dağınık bir görünüm, daha parlak simgeler ve karanlık bir mod getiren resmi olarak canlı . Sosyal medya devi, çoğu insanın önümüzdeki birkaç hafta içinde yeni masaüstü görünümünü görmesi gerektiğini söylüyor. 

Facebook, yeni tasarımı ilk olarak 2019’daki F8 geliştiricileri konferansında açıkladı ve   kullanıcıların “küçük bir yüzdesi” nin bu yılın başlarında yeni görünümü denemesine izin verdi .

Yeniden tasarım, eski sürümden daha minimalist görünüyor, çok fazla beyaz alan ve Watch, Marketplace ve gruplar gibi şeyler için daha parlak simgeler. Cuma günü Facebook, mobil deneyime benzer aerodinamik navigasyonun aradığınızı bulmanızı kolaylaştırdığını söyledi. Şirket, ana sayfa ve sayfa geçişlerinin de artık daha hızlı yüklendiğini söyledi. 

Tüm bu beyaz alana girmiyorsanız, karanlık modda bir arka plana geçebilirsiniz. Facebook, karanlık modun düşük ışıkta kullanım için ekran parlamasını en aza indirdiğini ve Watch’ta iyi bir video görüntüleme sağladığını söyledi. 

2 milyardan fazla kullanıcısı olan dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, sosyal ağ kullanan kişilerde koronavirüs pandemisinin ortasında aileniz ve arkadaşlarınızla iletişimde kalmak için bir artış yaşadı . Bu haftanın başlarında, yeni gözetim kurulunun bazı içerik denetleme kararlarını gözden geçirecek ilk üyelerini de tanıttı  .


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı