Donanım

DJI, Mavic Air 2’yi Açıkladı

Çinli teknoloji üretici firması olan DJI, piyasaya süreceği yeni drone modeli olan Mavic Air 2 ‘yi açıkladı. Drone, 34 dakika boyunca havada kalabiliyor ve yüksek çözünürlükte fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştiriyor. Aynı zamanda otonom uçuş sistemi ile de dikkat çekiyor.

Robot teknolojilerinin günümüzde daha da gelişmesiyle beraber dronelar hayatımıza girmekte. Hem profesyonel amaçlara yönelik hem de hobi için kullanılabilen dronelar günümüzün popüler teknolojik ürünlerinden biri haline geldi.

İnsanlar, yaşadıkları alanları gökyüzünden görüntüleyebilmek için droneları kullanırken bunun yanı sıra kolluk kuvvetleri gibi yetkililer de kamu düzenini korumak veya trafik kurallarını ihlal edenlerin tespit edilmesi gibi amaçlarla droneları kullanmaktadırlar.

Geride bıraktığımız yıl içerisinde DJI’ın satışa sunduğu yeni modeli ile beraber pek çok drone tutkunu için çok kaliteli olan bir ürün sunulmuş oldu. Bu yıl ise firma Mavic Air’ın halefini duyurdu ve “Mavic Air 2” adını verdiği yeni drone’u ile de teknoloji severlerin beğenisini kazanacak şeklinde değerlendiriliyor.

DJI Mavic Air 2 Fiyatı

Bütün bu özellikleri ile beraber satışa çıkacak olan yeni Mavic Air 2’in belirlenen satış fiyatı ise 799 Dolar olarak belirlendi. Şu an online olarak sipariş verilebilen ürün 11 Mayıs 2020 tarihinden itibaren ABD’de sipariş verenlere teslim edilmeye başlanacak. Fly More isimli paketin satış fiyat ise 988 Dolar olarak belirlendi. Teknoloji severler eğer isterlerse, daha fazla bileşenin yer aldığı bu paketi de satın alabilecekler.

Yeni Droneun Özellikleri

Seride yer alan ilk drone modeline oranlar Mavic Air 2 daha da büyük olan bir kamera sensörüne sahip. 34 dakika boyunca havada kalabilen Mavic Air 2, OccuSync iletim teknolojisi ile birlikte Wi-Fi desteği sağlıyor.

Ürün çeşitli şekillerde satışa sunulacak. İster ürünün sadece kendisi, ister taşıma çantası, 3 adet batarya bulunan “Fly More” versiyonu veya pervane koruyucusu şarj bağlantı aparatı ile birlikte satın alınabilecek.
DJI tarafından yapılan duyuruya göre yeni drone modeli, seride yer alan bir önceki modele göre boyut olarak biraz daha büyük ve ağır olacak. Fakat buna rağmen drone’da hiç bir performans düşüklüğü yaşanmayacak.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı