Donanım

Corsair, Scimitar RGB Elite ’i Duyurdu

Corsair, direkt olarak MMORPG ve MOBA oyuncularını hedef almakta olan yeni oyuncu faresi Scimitar RGB Elite ’i duyurdu. Bu yeni fare ile makroları farenin tuşlarına atayarak ve oyun içinde bu kısayolları kullanmak da mümkün olacak.

Bilgisayar oyunculuğunun yolculuğu geçmişten günümüze kadar oldukça maceralı ve iniş çıkışların çokça olduğu fakat bugün dünya genelinde kabul ve saygı gördüğü bir süreci yaşıyor. Oyuncu ekipmanları ve oyunlar artık çok büyük bir pazar haline gelmiş durumda. Bu pazarın ise kendine has aktörleri de bulunuyor.

Bu aktörlerden birisi de Corsair. Uzun süredir sektörde faaliyet gösteren marka, özellikle de MMORPG ve MOBA oyuncularına hitap edecek yeni bir oyuncu faresini tanıttı. Bu yeni farenin ismi adı ise Scimitar RGB Elite olarak belirlendi.

Scimitar RGB Elite Duyuruldu

Bu yeni farenin duyurusu ise Corsair’in resmi sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirildi. Firma, bu yeni oyuncu faresine çok fazla güvendiğini ise yeni ürününe verdiği isimle gösterdi. Corsair (Korsan) firması fareye, korsanların silahı olarak bilinen Scimitar (Pala) ismini verdi.

Farenin toplam 17 tuşu bulunuyor. Farenin yan tarafında ise çeşitli ‘makro’ların atanabileceği toplam 12 tuşa sahip bir pad bulunmakta. Burada bulunan tuşların tasarımı ve üstlerinde bulunan yazılar 1990’lı yıllardaki tuşlu ev telefonlarını andırıyor. Farenin bu yeni tasarımı, oyuncuların her tuşu hissedebilmelerini ve de doğru düğmeyi kullanabilmelerini sağlıyor.

Corsair’in Key Slider Adlı Kontrol Sistemi ile Geliyor

Her ne kadar bu yeni ürünün hedefi MOBA ve devasa çevrimiçi olan rol yapma oyunları bulunsa da makro tuşları ise başka oyunlar ya da programlar için de kullanılabilmekte. Bu yeni fare ayrıca Corsair’in Key Slider isimli kontrol sistemi ile birlikte geliyor. Oyuncular bu sayede tuş takımını ileri veya hareket ettirebiliyor, ve 8mm’ye kadar de eğebiliyorlar.

Corsair Scimitar RGB Elite ’in özellikleri

Scimitar’ın yapılan duyurusunda yer alan özellikleri ise şunlar:

18.000 DPI optik sensör
1 DPI çözünürlük adımı
17 tuş
50 milyon tıklanma oranı
4 RGB aydınlatma bölgesi
Kişiselleştirilebilir ışıklar

Farenin piyasaya çıkış fiyatı ise 79,99 Dolar şeklinde açıklandı.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı