İnternet

Boston Dynamics Spot robot köpeği park ziyaretçilerine mesafeyi korumalarını hatırlatıyor

Köpek benzeri robot, Singapur’da sosyal mesafeli bir hatırlatma makinesi olarak deneme sürümü alıyor.

Singapur sakinleri , hükümetin koronavirüs pandemisi sırasında evde kalma önerilerinden bir mola olarak dışarı çıkıp mahalle parklarında egzersiz yapabilirler . Bishan-Ang Mo Kio Park’ı ziyaret edenler, parlak sarı bir Boston Dynamics Spot robot köpeğinin sıra dışı bir görüntüsüyle önemli bir mesajla karşılaşabilirler.

Spot, park edenlere uygun sosyal mesafeyi gözlemlemelerini hatırlatan bir mesaj yayınlamak için doğal nehir parkını yoğun olmayan saatlerde gezecek. Singapur Ulusal Parklar Kurulu (NParks) ve Akıllı Ulus ve Dijital Hükümet Grubu, iki hafta sürecek olan çalışma için ortaklık kuruyor. 

Uzak bir operatör Spot’u yönetecek ve robot sensörleri devriye gezerken yollarındaki insanlardan ve engellerden kaçınmasına yardımcı olacak. Test süresince şirket için bir NParks insan hatırlatıcısı olacak. 

Straits Times , Bishan-Ang Mo Kio Park’ta yürüyüş yapmak için Spot out’ın kısa bir videosunu yayınladı.

Parktaki ziyaretçi sayısını tahmin etmek için kullanılacak spot spor kameraları. Singapur’daki GovTech ajansı Cuma günü yapılan bir açıklamada, “Bu kameralar belirli kişileri izleyemeyecek ve / veya tanıyamayacak ve hiçbir kişisel veri toplanmayacak.”  Dedi .

Singapur etkili COVID-19 erken müdahalesinden dolayı selamlandı , ancak daha sonra Nisan ayında daha sıkı kilitleme önlemleri aldı . 

Singapur, bir toplum izolasyon tesisinde bulunan hastalara ilaç ve diğer gerekli maddeleri sağlamak için bir Spot robot kullanıyor. Boston Dynamics’in robo-köpeği, sağlık çalışanlarını sağlık değerlendirmeleri gerektiren hastalarla güvenli bir şekilde bağlayan teletıp sağlayıcısı olarak Boston’da da çalışmaya başladı .

Spot’un çabaları, pandemik müdahaleye yardımcı olmak için robotların işe koyulduğu yaratıcı yollardan sadece birkaçını gösteriyor. Robot yardımcıları var Tunus’ta kilitleme kurallar getirmiştir , üniversite mezunların durdu Japonya’da ve Çin’de akıllı hastane açıyor .

Singapur park denemesi iyi giderse, Spot yoğun saatlerde daha fazla iş alabilir. Program başka yerlere de genişletilebilir. Göz alıcı bir robot köpek size mesafenizi korumanızı söylediğinde, dinlememek zor.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı