Genel

Apple’dan eski teknoloji yeni saat! (Apple Watch SE’nin artıları ve eksileri neler?)

Akıllı saat almayı planlayan bir iPhone kullanıcısıysanız pek çok sağlık ve fitness odaklı ürünler ile Apple Watch arasında mutlaka kararsız kaldığınız anlar olmuştur.     

Apple Watch denilince pek çok kullanıcının ilk aklına gelen yüksek ücreti. Başka bir deyişle çoğu kullanıcının kafasını kurcalayan “Apple Watch fiyatının hakkını veriyor mu?” sorusunun yanıtı için Apple’ın “uygun fiyatlı” olarak nitelendirdiği Apple Watch SE’yi a’dan z’ye inceledik.  

Daha önce iPhone modellerinde gördüğümüz bu isim Special Edition’ın  kısaltılması. Tıpkı iPhone SE’deki gibi Apple daha düşük özelliklere yer verdiği bu saatti diğer akıllı saat modeline oranla daha düşük bir fiyat etiketi ile satışa sundu.  

APPLE WATCH SE’NİN EKSİLERİ 

Apple Watch SE’nin en büyük eksiği sürekli açık ekran teknolojisine ev sahipliği yapmıyor oluşu. Akıllı saati açmak için her seferinde kolunuzu kaldırmanız ya da ekrana dokunmanız gerekiyor. 

Apple Watch SE’nin dikkat çeken bir başka eksini ise cihazın sadece iPhone modelleri ile uyumlu çalışması.

Kullanıcıların doğrudan bileklerinden elektrokardiyogram çekmelerine olanak veren EKG özelliğine bu modelde yer verilmemesi ise akıllı saatin bir diğer eksisi. 

Cihaz birlikte tanıtıldığı Apple Watch Series 6’da olan kandaki oksijen ölçme özelliğine de ev sahipliği yapmıyor.  

Apple Watch Series 6 S6 çift çekirdekli işlemci ile gelirken Apple Watch SE S5 çift çekirdekli çipe ev sahipliği yapıyor.  

Apple SE modelinde Watch Series 6’daki versiyonun aksine tercihini ikinci nesil optik kalp sensöründen yana kullanmış.

APPLE WATCH SE’NİN ARTILARI 

Yukarıda saydığımız donanım eksiklerinin dışında Apple Watch SE, Series 6’da yer alan diğer tüm özelliklere ev sahipliği yapıyor.  

Cihaz tıpkı Apple Watch Series 6’da olduğu gibi GPS, pusula, hep açık altimetre, yüksek ve düşük kalp atış hızı bildirimleri, düzensiz kalp ritmi bildirimi gibi özellikler ile geliyor. 

Daha pahalı versiyonda olduğu gibi retina ekran ile gelen Apple Watch SE, düşme algılama ve ‘Acil SOS’ gibi özelliklere de ev sahipliği yapıyor. 

Yine tıpkı Apple Watch Series 6’da olduğu gibi SE modeli de suya dayanıklı olarak geliyor. Cihaz 50 metreye kadar (5ATM) suya dayanıklılık gösteriyor. 

BİR BAKIŞTA APPLE WATCH SE’NİN ÖZELLİKLERİ  
  
Kasa boyutu: 40 ve 44 milimetre 
İşletim sistemi: WatchOS 7 
Bağlantı: Bluetooth 5.0  
Depolama: 32 GB 
İşlemci: S5 
Ağırlık: 30.5 ve 36.4 gram 
RAM: 1 GB 
SUYA DAYANIKLILIK: 50 metreye kadar (5ATM) 


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı