Donanım

Acer Yeni Predator Monitörlerini Tanıttı

Oyunculara yönelik ekipmanları piyasaya sürmesi ile tanınan Acer, 27 inç ve 24,5 inç büyüklüğe sahip olan 240 Hz değerindeki yeni monitörlerini tanıttı. Bu yeni monitörler Fast IPS LCD panelleri kullanıyor. Ayrıca overdrive özelliği ile beraber 0,1 ms ve 0,5 ms’ye kadar da tepki süresini destekliyor.

Oyuncuların ihtiyaçlarına yönelik ürünler üreten Acer , yine oyuncular için yeni bir Acer Predator serisi monitörlerin tanıtımın yaptı. IPS panel teknolojisinin kullanıldığı yeni Acer Predator serisi 27 inç ve 24,5 inç olmak üzere iki değişik monitörden oluşuyor. Acer’in geliştirdiği bu yeni Fast IPS LCD panellerde ise daha geniş izleme açısı ve daha canlı renkler gibi avantajlar yer alıyor.

Yeni Acer Predator Hangi Özelliklere Sahip?

24,5 inç büyüklüğe sahip olan monitör, ‘XB253QGXmiiprzx’ model numarası ile birlikte piyasaya sunuluyor. Diğer bir model olan 27 inçlik monitör ise ‘XB273GXmiiprzx’ model numarası ile satışa çıkacak. Her iki monitör de 1920×1080 piksel çözünürlüğe sahip. Ayrıca 400 nit parlaklığa ve 1 ms tepki süresine sahip olarak satışa çıkacak. Bu yanıt süresi, monitörün ‘overdrive’ özelliği ile birlikte 0,1 ms ile 0,5 ms’ye kadar azaltılabiliyor.

Günümüzde piyasada bulunan oyun ekranlarının en önemli özelliği, ekranların destekledikleri yenileme hızları. Bu noktada birçok akıllı telefon üreten firmalar da artık amiral gemisi olan telefonlarında 120 Hz ekran yenileme hızına sahip ürünler sunuyor. Acer ‘in de oyunculara hitap ettiği bir marka olduğu göz önüne alınırsa yeni Predator serisi olan monitörler de 240 Hz’lik bir ekran yenileme hızına sahip olacak. Ayrıca monitörde Adaptive-Sync teknolojisi ile beraber NVIDA G-Sync özelliği de bulunuyor.

Yeni Acer Predator serisi tasarım konusunda da oldukça hoş bir görüntü sunuyor. LCD panelin etrafında yer alan çerçeve ortadan kaldırılarak sıfır çerçeve şeklinde bir tasarımla satışa sunuluyor. Neredeyse çerçevesi bulunmayan tasarımı ile çoklu monitör kullanımı konusunda da gayet başarılı bir performans sunuyor.

Monitörün bağlantı noktalarında ise Predator serisi, DisplayPort 1.2a konektör ile beraber dört bağlantı noktalı bir adet USB 3.0 hub ile birlikte iki adet de HDMI 2.0b girişini bünyesinde barındırmakta. Ayrıca monitörde stereo hoparlör ve bir adet de kulaklık çıkışı yer alıyor.

Acer Predator’in Fiyatı Ne Kadar?

Acer , firmanın ilk 240 Hz Fast IPS Predator ekranları piyasaya sürmeyi planlıyor. 24,5 inçlik modelin 46.000 Yen (2.660 TL) ve 27 inçlik olan diğer büyük modelinse 55.000 Yen (3.180 TL) fiyat etiketi ile satışa çıkması bekleniyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı